Naša materská škola sa zapojila do rozvojového projektu MŠVVaM SR ,, Čítame pre radosť ", kde nám bol schválený finančný prostriedok 250 eur.Účelom projektu je doplnenie triednych knižníc v našej škôlke,aby sme podporovali a posilnili pozitívny vzťah ku knihám a budovali ,,čitateľské" sebavedomie a zručnosti každého dieťaťa.
Čítame pre radosť
Deň vody
Voda – vnímaná ako chutná, lahodná tekutina, ktorá dokáže zahasiť smäd, očistiť telo, ale aj zachrániť život. Nachádza sa takmer všade. V ovzduší, na zemi, v ovocí a zelenine. V našej škôlke sme sa zamerali na zdravý životný štýl a spolu sme si porozprávali o tom, v ktorom ovocí a zelenine sa nachádza najviac vody. Prostredníctvom aktivít deti získali dôležité poznatky o tom, aká je voda dôležitá pre každého z nás a tiež, že je obrovským darom prírody. Nakoniec sme mali ochutnávku vody. Deťom najviac chutila naša minerálna voda z prameňa v kúpeľoch.
Prišla JAR
Jar k nám už zavítala a priniesla aj svoje premeny a sviatky. Týmto sme sa venovali rôznymi aktivitami a činnosťami pri ktorých sme si upevnili vedomosti a získavali zručnosti. Už sa všetci tešíme na slnečné dni.
A na záver:
K radu ďalších vinšovníkov aj my podľa dobrých zvykov pripojiť chceme, keď nie inšie, aspoň tieto krátke vinše: Zdravie, šťastie, úsmev v tvári, želáme Vám k sviatku jari. Deti a zamestnanci MŠ
Viac foto
Rozprávkovo v triede Lienky
V mesiaci marec deti spoznávali rozprávky a rozprávkové bytosti, rozoznávali dobro a zlo.Naučili sa, že rozprávky majú častokrát aj poučný charakter. Porozprávali o svojich knihách, ktoré si priniesli, taktiež sme si z nich nezabudli čítať počas vzdelávacích aktivít a pred spaním. Deti si prezerali ilustrácie, na základe ktorých poznávali dej, ktorý sa snažili slovne opísať. Lienky prostredníctvom príbehov a rôzných aktivít spoznali malého hrdinu - Janka Hraška. :)
Viac fotoalbum.
Malí spisovatelia
V našom skromnom vydavateľstve MŠ Dudince sme mali tú česť vydať 10 kníh našim malým spisovateľom.
Podpora predčítateľskej gramotnosti v našej MŠ prebieha rôznymi aktivitami, ktoré zároveň podporujú tvorivosť a fantáziu detí. Sme radi, že sa nám to darí.
Gramotnosť v ponímaní predškolského vyučovania neznamená učiť sa písať a čítať, ale je chápaná ako komplex vzájomne prepojených a rovnocenných zložiek – rozprávanie, počúvanie, vzájomná komunikácia, sociálna interakcia, stretávanie sa s písmom v písanej a čítanej forme.